Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na bezpośrednim wstrzyknięciu odpowiednich preparatów leczniczych we właściwym stężeniu i składzie w miejsca objęte zmianami chorobowymi. Metoda została spopularyzowana w latach siedemdziesiątych XX wieku i od tamtego czasu stanowi jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w dermatologii estetycznej, zarówno w celach leczniczych, jak i profilaktycznych.

Substancje są wstrzykiwane w problematyczne miejsce w małej ilości. W mezoterapii wykorzystuje się specjalne koktajle z zawartością witamin, aminokwasów, oligoelementów, kwasu hialuronowego, kwasu polimlekowego, krzemu, enzymów i wyciągów tkankowych. Odpowiednio skomponowane substancje odżywcze rewitalizują skórę, pobudzając jej naturalne zdolności regeneracyjne.

Mezoterapia to metoda od lat wykorzystywa na w medycynie, która polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w skórę, co daje szybko widoczne efekty. Mezoterapia znalazła szerokie zastosowanie w dermatologii estetycznej. Mezoterapia stosowana jest szczególnie w regeneracji i odmłodzeniu skóry, w leczeniu cellulitu i rozstępów, a także w leczeniu i profilaktyce łysienia. Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

Przed wykonaniem zabiegu pacjent zostaje poddany działaniu kremu znieczulającego Emla. Następnie preparat jest mechanicznie wstrzykiwany w rejon zmian chorobowych przy użyciu specjalnego aparatu z cienką igłą.

W czasie zabiegu w miejscach wstrzyknięć tworzą się niewielkie bąbelki wypełnione zastosowanymi substancjami. Wchłaniają się one szybko i po 2-3 dniach ewentualne zaczerwienienia skóry zanikają. Jeśli igła trafi w naczynko, pojawia się w tym miejscu siniak, ale ustępuje on po 3 dniach. Po zabiegu przez około tydzień należy unikać działania promieniowania słonecznego, nie wolno też korzystać z solarium. Miejsca narażone na kontakt ze słońcem trzeba zabezpieczać kremami z filtrem UV.

Mezoterapia igłowa umożliwia szybkie, nie chirurgiczne poprawienie kondycji skóry, która po zabiegach sprawa wrażenie odmłodzonej, świeżej i wypoczętej.

Konieczne jest odbycie kilku wizyt w gabinecie, początkowo wymagane są 4 do 6 zabiegów w odstępach dwutygodniowych. Jednak po kilku miesiącach efekty mezoterapii są zaskakujące! Częstotliwość zabiegów jest ustalana przez lekarza, dostosowującego ilość sesji do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Do czego stosujemy mezoterapię igłową skóry twarzy, szyi i dekoltu oraz głowy?

  • ujędrnianie, odżywianie, nawilżanie starzejącej się i uszkodzonej przez słońce oraz papierosy skóry (preparaty NCTFHA i MH 10, Juvederm Hydrate, Princess Rich, Restylan Vital, Cytocare i inne).
  • redukcja zwiotczałej skóry na twarzy, szyi, dekolcie (Strechcare, Cytocare)
  • hamowanie wypadania włosów i pobudzenie ich do odrostu (minoksidil, biotyna, witaminy, krzemionka,preparaty takie jak: Dermaheal HL tzw. mezoterapia biomimetyczna czyli zawierająca peptydy)
  • redukcja rozstępów i cellulitu

Mezoterapia igłowa

jest wykorzystywana w bardzo wielu przypadkach. Najczęściej znajduje zastosowanie w leczeniu następujących schorzeń:

– Objawy starzenia, zmarszczki, wiotkość skóry, utrata elastyczności i nawilżenia skóry, która pogłębia się wraz z upływem lat. Zastrzyki wykonuje się w okolicach twarzy, szyi i dekoltu oraz na grzbietach dłoni. Dostarczenie skórze odpowiednich substancji odżywczych powoduje usprawnienie metabolizmu komórek, stymulację fibroblastów i produkcji kolagenu i elastyny. Ponadto koktajl optymalnie nawilża i odżywia skórę. Najczęściej konieczne jest wykonanie trzech zabiegów w dwutygodniowych odstępach, a następnie 3 zabiegi co miesiąc i zabieg podtrzymujący efekt leczenia co 3-6 miesięcy;

– Cellulit. Substancje czynne (kofeina, nostrzyk, rutyna, prokaina, wyciąg z karczocha, enzymy lipolityczne) są wprowadzane w miejsca objęte cellulitem – uda, pośladki i biodra. Wstrzyknięte substancje poprawiają przemianę materii, stymulują mikrokrążenie i eliminują tkankę tłuszczową. Zabiegi należy wykonywać 1-2 razy w tygodniu co 2-4 tygodnie, następnie 4 zabiegi co dwa tygodnie i 2-4 zabiegi raz na miesiąc.

– Rozstępy i blizny. W tym przypadku substancje są wstrzykiwane wzdłuż zmiany chorobowej. Zadowalające efekty przynosi seria kilku zabiegów wykonywanych co miesiąc. Rezultaty są osiągane po 4-6 miesiącach. Po zabiegu miejsce, w które wstrzykiwane były substancje odżywcze, wymaga dokładnego rozmasowania.

– Łysienie i wypadanie włosów. W leczeniu tych przypadłości wykorzystuje się dekspantenol czy minoksidil, witaminy i oligoelementy. Zastosowana mieszanka odżywia włosy, regeneruje ich strukturę i hamuje proces ich wypadania. Początkowa częstotliwość zabiegów to jedna sesja na tydzień.

Istnieje pewna grupa przeciwwskazań do wykonania zabiegu mezoterapii. Nie wykonuje się jej kobietom ciężarnym i karmiącym piersią, alergikom, osobom cierpiącym na zaburzenia krzepliwości krwi i cukrzykom. Mezoterapia jest niewskazana przy stanach zapalnych skóry, opryszczce i podczas zażywania niektórych farmaceutyków (np. aspiryny).

Al. NMP 37
42-200 Częstochowa
tel. 664 530 440