KUDZU ROOT życie wolne od używek

KUDZU (Pueraria lobata) to roślina jadalna zwana popularnie ołownikiem łatkowatym. Uważana jest za jedno z 50 podstawowych ziół, stosowanych w tradycyjnej chińskiej medycynie. Pueraryny stanowią 80% izoflawonów zawartych w KUDZU. To dzięki nim odczuwana jest ograniczona potrzeba picia alkoholu. Pueraryny wspomagają także odtruwanie organizmu z toksycznych substancji powstałych podczas metabolizmu alkoholu oraz stabilizują życie emocjonalne osoby uzależnionej.

KUDZU (Pueraria lobata) to roślina jadalna zwana popularnie ołownikiem łatkowatym. Uważana jest za jedno z 50 podstawowych ziół, stosowanych w tradycyjnej chińskiej medycynie. Strąki i korzenie kudzu były stosowane w terapii migreny, niewydolności naczyń wieńcowych, nadciśnieniu tętniczym, alergii, biegunkach (regulują procesy trawienia). KUDZU wspomaga również funkcjonowanie układu nerwowego. Uznane zostało za roślinę pomocną w zmniejszaniu nadmiernego apetytu, wspomagającą terapię w okresie menopauzy. Wielokierunkowe działanie prozdrowotne tej rośliny wynika z zawartych w niej izoflawonów, takich jak: daidzyna, daidzeina, diglikozydy, pueraryny. Pueraryny stanowią 80% izoflawonów zawartych w KUDZU. To dzięki nim odczuwana jest ograniczona potrzeba picia alkoholu. Pueraryny wspomagają także odtruwanie organizmu z toksycznych substancji powstałych podczas metabolizmu alkoholu oraz stabilizują życie emocjonalne osoby uzależnionej.

Ze względu na fakt, że zawartość izoflawonów (w tym pueraryn) w roślinie jest bardzo zróżnicowana (od 1,7 do 12% w suchej masie), najkorzystniej jest stosować preparaty odpowiednio standaryzowane, np. wyciągi lub ekstrakty, w których zapewniana jest odpowiednia ich koncentracja. Suchy wyciąg etanolowy korzenia KUDZU podany doustnie szybko się wchłania i gromadzi w osoczu, wątrobie, śledzionie, a głównie w nerkach.

Najmniejszą jego koncentrację stwierdzono w centralnym układzie nerwowym. Wydalany jest głównie z moczem oraz z żółcią przez przewód pokarmowy.