Zbiórka używanej odzieży

Używaną odzież można oddać bezpośrednio różnym organizacjom, które przekazują ją potrzebującym. M.in.: PCK
Obecnie niepotrzebną odzież można przynosić do siedziby PCK przy ul. Studenckiej 19. Więcej informacji pod numerem telefonu: 012/ 422 91 15 oraz na stronie PCK

Caritas

Odzież można zanosić również do siedziby katolickiej organizacji charytatywnej Caritas przy ul. Ossowskiego 5. Więcej informacji pod numerem telefonu: 012/ 637 07 12 oraz na stronie Caritas. W celu zbiórki powołane są też Parafialne Zespoły Caritas.

Ważne, by odzież była czysta i zdatna do noszenia.

Aby oddać zbędne tekstylia, można skontaktować się także z innymi organizacjami pozarządowymi o charakterze pomocy społecznej. Używana odzież nie powinna trafić na składowisko odpadów!

Wywóz odpadów, gruzu, śmieci w Krakowie

Tekstylia niepotrzebne jednym, np. odzież, obuwie, pościel, koce, firany, mogą się bardzo przydać innym!

Ponadto są firmy, które zajmują się przetwarzaniem zbieranej przez siebie odzieży. Odzież dobrą jakościowo kierują do hurtowni odzieży używanej, natomiast z powstającego przy sortowaniu odpadu produkują czyściwa fabryczne, np. czyściwa bawełniane. Na terenie Krakowa taką zbiórkę prowadzi np. PPHU „Wtórpol”.

Wtórpol

Firma „Wtórpol” ze Skarżyska-Kamiennej jest właścicielem sieci pojemników na zbędną odzież, ustawionych w wielu miejscach na terenie Miasta. Do pojemników tych można wrzucać zarówno odzież, którą będą mogli jeszcze nosić inni ludzie, a także odzież i inne materiały, które mają uszkodzenia w postaci dziur lub plam (jednak muszą być suche, by nie pobrudzić innych ubrań w pojemniku) – z ubrań tych firma przygotowuje czyściwa przemysłowe.

Kontakt: PPHU „WTÓRPOL”
26-110 Skarżysko-Kamienna, ul. Żurawia 1
tel. sekretariat 602 515 247, dział pozyskiwania odzieży 668 438 952