Czym różni się prawdziwy trener personalny od trenerów ogłaszających się w internecie?

Obecnie wysyp tzw. trenerów personalnych powoduje pewnego rodzaju niedopowiedzenia dla klientów. Przeglądając portale internetowe mogą napotkać ogłoszenia typu: „trenuję od 4 lat na siłowni. Chętnie podzielę się swoją wiedzą. Zapraszam klientów na treningi personalne”.

Czy trening na siłowni uprawnia do nazywania się trenerem personalnym i oferowania takiej usługi? Na pewno wiedza zdobyta podczas własnych treningów jest niezbędna, ale nie wystarczająca. Zapewne powieli on swoje metody treningowe, które przyniosły mu efekty. Niestety, jeśli klient ma inny cel treningowy a do tego 2-3 schorzenia, kontuzje sprawa się komplikuje.

kurs-trener-personalny-wroclaw

Zawód trenera personalnego jest zawodem kompleksowym – psycholog, dietetyk, fizjoterapeuta, często lekarz oraz oczywiście trener. Dopiero mocno unormowana wiedza z tych dziedzin pozwala naprawdę przekazać swoją wiedzę i poprowadzić kompleksowo klientów. Nie wątpię, że część ogłaszających się posiada wykształcenie kierunkowe, kursy.

Kursy na trenera personalnego we Wrocławiu

Pozostają jednak jeszcze sprawy formalne. Organizujemy weekendowe kursy na trenera personalnego we Wrocławiu. Co miesiąc organizujemy kurs który składa się z części praktycznej i teoretycznej. Cena kursu to 799 zł za 30 godzin. Każdy uczestnik kursu na trenera personalnego otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu „Trener personalny” z wyszczególnioną tematyką zajęć oraz ilością godzin praktyk a także certyfikat w języku angielskim. Przygotujemy kursanta z naciskiem na efektywność pracy z klientem, który da przewagę na rynku pracy – zatrudnienie w siłowni czy w klubie fitness.

kurs-trener-personalny

Kontakt:

K2 Trener personalny Wrocław

e-mail: silowniak2@vp.pl