Aby stać się niezależnym finansowo nie wystarczy mieć pieniądze, trzeba mieć odpowiednią wiedzę i odpowiednie wzorce czyli inaczej nastawienie do pieniędzy, myśleć jak milioner, przedsiębiorca. Nie jest sztuką umieć wydawać, sztuką jest zarobić a jeszcze większą inwestować tak aby utrzymać się finansowo z dochodów jakie dają nam zainwestowane pieniądze.
Większość osób które wygrały bardzo duże sumy na loterii, bardzo szybko całą kasę straciło. Dlaczego? Bo nie miały odpowiedniej wiedzy i podejścia do pieniędzy. „Łatwo przyszło, jeszcze łatwiej poszło”.
„Jeżeli milionerowi, który sam doszedł do swojego bogactwa, zabierzemy milion, to pozostaje tylko
kwestią czasu, aby go odzyskał. Jeżeli biednemu damy milion, pozostaje tylko kwestią czasu, kiedy
znów będzie bez pieniędzy”.
Inwestycje aleternatywne – niezależność finansowa
Człowiek wolny finansowo robi co chce, gdzie chce i jak długo. Dla każdego granica kapitału i wolności będzie inna. To daje im comiesięczny pasywny dochód, czyli taki który nie wynika z ich bezpośredniej pracy a z zainwestowanych pieniędzy. Zastanów się:
– jakie jest twoje podejście do pieniędzy, do bogactwa, do ludzi bogatych?
– czy nie posiadasz wewnętrznych blokad, które hamują twoje dążenia do bogactwa?
– czy masz określony cel ile i kiedy chcesz mieć pieniędzy?
– czy dążysz do osiągnięcia tego celu?
– czy kontrolujesz swoje finanse?
– czy masz odpowiednią wiedzę (strategie, wiedza o giełdzie, podatkach, nieruchomościach, inwestycjach alternatywnych)?
– czy masz odpowiednie narzędzia np. STOP-LOSS aby wyjść bez strat w czasie spadków na giełdzie?
– czy masz odpowiednie wzorce do naśladowania – nauczycieli, trenerów, bogatego sąsiada?
Żadna szkoła, program edukacji czy to na poziomie szkoły podstawowowej, średniej czy studiów nie uczy nas edukacji finansowej, jak zarządzać własnymi pieniędzmi. To uczy nas samo życie, Nie wiemy nim o kredytach, ratach, kontach bankowych, obligacjach, oszczędzaniu, procencie składanym, ratach, dopóki nie wejdziemy do banku aby założyć swój pierwszy rachunek bankowy. Nie odkładamy pieniędzy dopóki nie pomyślimy np, że chcemy coś kupić… Same też osoby które z zawodu znają się na księgowości, finansach nie należą do ludzi bogatych, majętnych. Trudno zatem słuchać doradcy finansowego, który z trudem łączy koniec z końcem. Dużo też zależy od koniunktury na rynku, sytuacji na giełdzie, jaki jest poziom inflacji, oprocentowania lokat w banku, czy założony przez ciebie biznes jest przyszłościowy i dobrze zaplanowany, od czynników ludzkich itd. Generalnie, im więcej czasu poświęcisz na własną naukę i wiedzę a mniej będziesz opierał się na informacjach i dezinformacji z telewizji i innych mediów tym lepiej. Bardzo często określone stacje telewizyjne, audycje, prasa, przedstawiciele banków czy ministrowie finansów nie wspominając już o politykach i ich wypowiedziach, grają wyłącznie pod siebie.
Podstawowa zasada jest taka: wydawaj mniej niż zarabiasz a różnicę zainwestuj kilkakrotnie – to jedna z ważniejszych zasad postępowania z pieniędzmi.
Autor: Grzegorz Ławniczek
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione
http://www.inwestycjealternatywne.7bit.pl/