Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Oferta klinik wykonujących zabiegi medycyny estetycznej jest przeogromna. Trudno zdecydować się tylko na jeden zabieg. A jakie zabiegi są najczęściej wykonywane przez kliniki urody estetycznej?

Botoks

Najbardziej znanym i wykonywanym zabiegiem jest toksyna botulinowa. Botoks wygładza rysy twarzy oraz wyrównuje kurze łapki i bruzdy na czole. Podawany jest domięśniowo, a efekt, który utrzymuje się przez kilka miesięcy widać już po dwóch – trzech dniach. Zabieg powinien być przeprowadzany przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy wydajnie wiąże wodę w skórze, a jednocześnie chroni ją przed wiotczeniem i wysychaniem. Z upływem czasu ubywa go, dlatego należy systematycznie go uzupełaniać. Przy pomocy kwasu hialuronowego wygladzimy również zmarszczki, poprawimy owal twarzy oraz nadamy odpowiedni kształt policzkom i ustom. Popularny wśrod pań. Zabieg szybki i bardzo skuteczny.

Peeling chemiczny

Peeling chemiczny: usuniemy przebarwienia, zaskórniki, blizny po trądziku czy rozstępy. Idelanie nadaje się do odmłodzenia twarzy i zredukowania zmarszczek.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to skuteczny zabieg oczyszczający skórę, poprawia jej ukrwienie oraz pobudza procesy regeneracyjne.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa – to skuteczny i długotrawały efekt usunięcia mieszków włosowch, które, regularnie usuwane, stopniowo zanikają. Zabieg musimy powtarzać, a wtedy możemy zapomnieć o koszmarze owłosienia.

Zabiegi medycyny estetycznej należy stosować rozważnie i stosownie do naszego stanu zdrowia. Najczęściej to certyfikowany lekarz medycyny estetycznej powinien decydować o naszych kolejnych pomysłach poprawienia sobie urody. Znamy wiele przypadków wśród osób z pierwszych stron gazet, które po poprawieniu swojej urody nie wyglądały na piękne i zdrowe. Umiar i rozwaga to zdrowy organizm i zadowolona pacjentka. Pamiętajmy o tym!