Laser Vectus – depilacja

Laser Vectus

Vectus jest laserem diodowym o bardzo wysokiej mocy. Pozwala skutecznie usunąć niechciane owłosienie – i dotyczy to zarówno włosów grubych i ciemnyh oraz cienkich i jasnych. Niezależnie od Twojej karnacji i typu włosów jesteśmy w stanie uzyskać satysfakcjonujący efekt. I to w niespodziewanie krótkim czasie i bez cierpienia – zabieg jest praktycznie niebolesny i trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od wielkości okolicy.

Laser medyczny Vectus jako jedyny na świecie wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel, który na podstawie odczytu automatycznie dobiera optymalne parametry zabiegu. Indywidualne ustawienia umożliwiają wykorzyustanie najwyższej możliwej energii bez ryzyka poparzenia. Dzięki temu wzrasta nie tylko efektywność zabiegu, ale także jego bezpieczeństwo.

Nowoczesny zabieg usuwania owłosienia Laserem diodowym Palomar Vectus TM

Wyższa skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów z użyciem lasera Palomar Vectus w stosunku do innych wiodących technologii na rynku zostały potwierdzone niezależnymi badaniami klinicznymi oraz certyfikatem FDA.

Nowoczesna technologia, bezpieczeństwo oraz szybkość – właśnie takimi cechami wyróżnia się zabieg depilacji laserowej, laserem diodowym Palomar Vectus TM.

Skonstruowanie aparatury medycznego lasera Palomar Vectus dokonane zostało przez specjalistów i naukowców z Harvard Uniwersity w Stanach Zjednoczonych. Jest jedynym tego rodzaju urządzeniem na świecie, które wyposażono w unikalny czytnik Skintel, który w czasie rzeczywistym sprawdza poziom aktywnej melaniny w skórze. Jest on przykładany do skóry pacjenta przed zabiegiem.

Jak wygląda zabieg?

Vectus™ jest laserem diodowym o długości fali 810 nm. Posiada duże powinowactwo do melaniny – barwnika włosa. Światło zostaje zaabsorbowane przez barwnik, co w konsekwencji doprowadza do fototermolizy mieszka włosowego (termicznej destrukcji).

Przed zabiegiem czytnik Skintel przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Określa on poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawiane są automatycznie indywidualne parametry zabiegu. Pozwala to na wykorzystanie optymalnej energii przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa i wykluczeniu ryzyka poparzenia.

W zależności od obszaru zabiegowego wybierana jest  odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach np. nogi wykorzystywana jest duża głowica, a na małych np. wąsik precyzyjna mała głowica.

Głowica przykładana jest do skóry i wysyłany jest impuls światła. Głowica zakończona jest grubą warstwą szkła szafirowego, które ma właściwości chłodzące. W połączeniu z technologią chłodzenia kontaktowego zapewnia komfort pacjenta w trakcie zbiegu.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, brać gorących kąpieli.

Dla najlepszego rezultatu, w przypadku usuwania owłosienia, należy wykonać od 4 do 6 zabiegów* w następujących przerwach:

  • twarz – 4 tygodni
  • ramiona – 4-6 tygodni
  • bikini – 4-6 tygodni,
  • plecy – 8-10 tygodni
  • nogi – 8-10 tygodni

Jak przygotować się do zabiegu?

W dniu poprzedzającym wizytę należy dokładnie zgolić włosy w okolicy planowanego zbiegu. W ciągu miesiąca przed zabiegiem nie należy:
  • opalać się
  • przyjmować antybiotyków
  • używać samoopalaczy