VI Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych – Wrocław Games Fest 2016

Świat gier planszowych jest bardzo bogaty, a same gry dzielą się na wiele kategorii, wśród których można wymienić: strategiczne, logiczne, przygodowe czy familijne. Mimo to że temat jest w Polsce coraz bardziej popularny i rozpoznawalny, to i tak wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić 1000 różnych tytułów! Ta właśnie liczba określa ilość gier planszowych znajdujących się w wypożyczalni w trakcie Wrocław Games Fest 2016. Poza ogromną ilością gier wydanych w naszym kraju, na festiwalu będzie można zagrać w tytuły z prawie wszystkich kontynentów świata.

Tradycją takich wydarzeń jest organizacja turniejów i konkursów z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Tego oczywiście nie zabraknie na tegorocznej edycji wrocławskiej imprezy. Jedną z atrakcji będzie także wielka strefa Trick Logic, czyli kreatywn

ych klocków w rodzaju domina, służących do budowy najróżniejszych konstrukcji, począwszy od „domino day”, a na skomplikowanych budowlach wielopoziomowych kończąc.

Wszystkie atrakcje będą odbywać się pod okiem profesjonalnych animatorów, którzy nie tylko pomogą w wyborze odpowiedniej gry, ale także bez problemu wytłumaczą jej zasady. Wrocław Games Fest jest więc wydarzeniem zarówno dla doświadczonych graczy, jak i dla tych, którzy chcieliby zobaczyć, czym są nowoczesne gry planszowe .

Wydarzenie jest darmowe! Każdy, kto odwiedzi festiwal, ma szanse na duże rabaty u wystawców.  Dwa tygodnie przed Mikołajem – idealny moment na zakup prezentów. Wrocław Games Fest 2016 będzie też obfitował w nagrody, więc każdy ma również szanse wyjść z jedną (lub kilkoma jak to w poprzednich latach bywało) grą pod ręką.

Atrakcją będzie niewątpliwie największa w Polsce wypożyczalnia gier planszowych – blisko (a może nawet ponad!) 1000 różnych tytułów. W tym roku, już tradycyjnie, w wypożyczalni światowe i polskie premiery, a także dobrze już znane tytuły.

Harmonogram imprezy dostępny na bieżąco na stronie organizatora.