Venom i Vader koncert we Wrocławiu

Venom Inc. (Abbadon, Mantas, Demolution Man) i Vader w ramach „Before The Age Of Chaos” zagrają w październiku trzy koncerty w Polsce (Warszawa, Gdańsk, Wrocław). 11.10 Alibi/Wrocław

vader

Członkowie Venom – gitarzysta Jeff „Mantas” Dunn, perkusista Anthony „Abaddon” Bray oraz basista i wokalista Tony „Demolition Man” Dolan – ponownie połączyli siły w projekcie pod szyldem Venom Inc. Muzycy ruszyli w trasę koncertową z repertuarem Venom, zamierzają także nagrać nowy album. Natomiast Vader zaprezentuje specjalny materiał koncertowy zatytułowany ‚Before The Age Of Chaos’(Zanim nastała Era Chaosu). W ramach setu będzie można usłyszeć utwory z pierwszych nieoficjalnych wydawnictw jak Necrolust (1989), Morbid Reich (1990) oraz kultowe utwory z początkowego okresu zespołu. Ten archiwalny set będzie można usłyszeć z okazji reedycji wczesnych wydawnictw Vadera. Jako suport zaprezentuje się angielski DIVINE CHAOS.

VENOM
VADER
DIVINE CHAOS (support)

8.10 Proxima/Warszawa
Bilety: 79 (http://pwevents.pl/pl/bilety,1,250.html )/89/99
dostępne: Biletomat, Ticketpro, Ebilet, Eventim, pwevents.pl, klub Proxima

9.10 Parlament/Gdańsk
Bilety: 79 (http://pwevents.pl/pl/bilety,1,251.html)/89/99 dostępne: Biletomat, Ticketpro, Ebilet, Eventim, pwevents.pl, klub Parlament, punkt Lotto (CH Manhattan)

11.10 Alibi/Wrocław
Bilety: 79 (http://pwevents.pl/pl/bilety,1,252.html)/89/99 dostępne: Biletomat, Ticketpro, Ebilet, Eventim, pwevents.pl, klub Alibi, Rocky Shop (DH Feniks)

Venom powstał w 1979 roku w Wielkiej Brytanii, w jego skład weszli muzycy z trzech innych zespołów: Guillotine, Oberon i Dwarf Star. Na początku grupa funkcjonowała jako kwartet z Cronosem na basie, Mantasem na gitarze, Abaddonem na perkusji i Clive’em „Jesus Christ” Archerem na wokalu. W kwietniu 1980 roku kapela nagrała swoje pierwsze utwory: „Angel Dust”, „Raise the Dead” i „Red Light Fever”. Wkrótce potem Clive Archer odszedł i od tego czasu Venom działał jako trio.

Cronos, Mantas i Abaddon nagrali w trójkę najważniejsze albumy Venom – „Welcome to Hell”, „Black Metal”, „At War with Satan” – i już nie tak popularny „Possessed”.

Vader to grupa, która aktywnie współtworzyła polską scenę ekstremalną od połowy lat 80. ub. wieku i jedyna działająca od trzydziestu lat nieprzerwanie. Jest to też zespół, który przełamał żelazną kurtynę ‘najlepiej sprzedającą się death metalową taśmą demo’ ‘Morbid Reich i z powodzeniem na początku lat 90. rozpoczął karierę na zachodzie wydając swoją debiutancką płytę w uznanej Earache Records. Na przestrzeni lat Vader stał się synonimem polskiej sceny metalowej i jej ambasadorem, torując drogę dla takich zespołów jak Hate czy Decapitated, a płyty ‘De Profundis’ czy ‘Black To The Blind’ wymieniane są jednym tchem z dokonaniami tuzów death metalu zza oceanu.

30. maja 2014 ukazał się ‘Tibi Et Igni’ – jedenasta płyta załogi Petera i jednocześnie trzecia w barwach największej obecnie wytwórni zajmującej się ciężką muzyką, niemieckiej Nuclear Blast.