Ruszyła sprzedaż biletów na koncert Andrea Bocellego

Bilety na koncert Andrea Bocellego na Stadionie Wrocław już w sprzedaży. Koncert słynnego włoskiego tenora 19 czerwca (godz. 20.30) będzie jednym z elementów multimedialnego widowiska, podczas którego dojdzie do pierwszej odsłony programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Bilety na trybuny stadionu (miejsca nienumerowane upoważniające do zajęcia dowolnego miejsca w obrębie danego sektora) kosztują w zależności od sektora 40, 50 i 60 złotych, a na płytę stadionu (miejsca siedzące numerowane) – 60 złotych.

Bilety na platformę dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. Aby nabyć bilet w tej strefie, prosimy o wysłanie maila na adres: niepelnosprawni@eventim.pl. Bilety dla osoba niepełnosprawnej (wraz z opiekunem) kosztują 40 złotych.

Bilety są do nabycia wyłącznie na biletin.pl i eventim.pl oraz w salonach Empik, Media Markt, Saturn w całej Polsce. Oto pełna lista punktów sprzedaży. Sprzedaż biletów poprzez inne sieci dystrybucyjne lub portale internetowe jest nieautoryzowana przez organizatora.

Włoski tenor jest najpopularniejszym artystą operowym na świecie. Sprzedało się 80 milionów jego płyt, a artysta, przyciąga na koncerty dziesiątki tysięcy fanów. Andrea Bocelli występował na największych scenach i stadionach świata, śpiewał m.in. dla papieża Benedykta XVI, królowej Elżbiety II i na dziesiątkach największych koncertów charytatywnych. Włoski tenor chętnie występuje w duetach z największymi gwiazdami pop, jego piosenkę nominowano do Oskara, a albumy podbijają listy przebojów na całym świecie. Utwór w jego wykonaniu będzie oficjalnym hymnem Wystawy Światowej EXPO 2015 w Mediolanie. Celine Dion stwierdziła, że Bocelli ma najpiękniejszy głos na świecie, ale wielu krytyków muzycznych uważa, że jest przereklamowany. Warto się przekonać kto ma rację.

Klasyczny repertuar Bocelli’ego znalazł się na szczycie międzynarodowych list przebojów muzyki rozrywkowej – to prawdziwy precedens. Bocelli sprawia, że opera wkracza w inny wymiar. Jego zamiarem nie jest jednak burzenie granic. Rozgraniczenie między gatunkami jest bardzo ważne dla dobrego zrozumienia jego i miejsca w świecie muzyki. To, na czym najbardziej mi zależy i co mam nadzieję osiągnąć, to specjalna więź ze słuchaczami. Chciałbym poruszyć ich tak samo jak mnie w dzieciństwie poruszyli moi ulubieni wykonawcy, którzy dotarli do mojego serca i dali mi natchnienie. Sprawili, że mogłem płakać i marzyć – mówi Andrea Bocelli.

Więcej informacji: wroclaw2016.pl

Serdecznie zapraszamy!