Dieta kapuściana

DIETA KAPUŚCIANA

Dieta kapuściana jest dietą bardzo popularną i modna. Jadłospis tej diety jest mało skomplikowany, a przygotowanie dań nie wymaga specjalnych
zdolności kulinarnych. Dieta kapuściana to inaczej: dieta szwedzka, dieta kalifornijska czy dieta kanadyjska. Odchudzanie w czasie stosowania tej diety nie
wymaga wysiłku, a już zwłaszcza dla tych, którzy lubią jeść kapustę.

Osoby , które już stosowały tę dietę, mówią, że jest to nie tylko szybka dieta, ale i bardzo zdrowa ponieważ kapusta ma wiele cennych witamin. A więc możesz szybko schudnąć jedząc kapustę. Spalaczem tłuszczu w tej diecie jest prosta zupa kapuściana, a nie żadne proszki! Przed rozpoczęciem stosowania diety kapuścianej najlepiej zasięgnąć porady dietetyka, który określi czy dieta pomoże nam czy też nie. W ciągu tygodnia można schudnąć nawet do 4-8 kilogramów.

Przepis na zupę kapuścianą (informacje z sieci)

Składniki:

– główka kapusty,
– woda,
– 6 cebul, najlepiej ze szczypiorem,
– 25 dag marchwi,
– 25 dag kalarepki,
– 2 zielone papryki,
– 6-12 pomidorów lub 2 puszki pomidorów,
– pęczek selera naciowego,
– 1 por
– przyprawy: pietruszka, pieprz, curry, koper, bazylia, czosnek,

Na początku trzeba dokładnie umyć i pokroić warzywa, najlepiej w kostkę. Następnie wszystko wkładamy do garnka i zalewamy gotowaną wodą by sparzyć kapustę. Gotować ok. 15 min. Aż warzywa będą miękkie.

UWAGA! NIE WOLNO:

  • SOLIĆ ZUPY!
  • DODAWAĆ TŁUSZCZY ANI KOSTEK ROSOŁOWYCH!

Przygotowana porcja zupy powinna wystarczyć na około tydzień. Jemy ją w dowolnych ilościach, kiedy poczujemy głód. Najlepiej przechowywać ją w lodówce i podgrzewać małymi porcjami. Podczas stosowania siedmiodniowej diety według podanej poniżej rozpiski

NIE WOLNO:

  • SPOŻYWAĆ ALKOHOLI,
  • NIE MOŻNA PIĆ WODY GAZOWANEJ,
  • NIE MOŻNA JEŚĆ CHLEBA, MĄCZNYCH PRODUKTÓW,
  • SOLIĆ ORAZ DODAWAĆ TŁUSZCZU.

Możemy za to jeść ziemniaki i mięso, ale tylko według przepisu. Oczywiście jak każda dobra dieta – trzeba pić dużo wody, niesłodzonej
herbaty, kawy, soki owocowe i odtłuszczone mleko.

KURACJA 7 DNIOWA:

dzień pierwszy:

Jemy tylko zupę z kapusty i owoce. Najlepsze są melony i arbuzy – unikajmy bananów. Pij dużo niegazowanej wody mineralnej, niesłodzonej herbaty i niesłodzone soki owocowe.

dzień drugi:

Jedz zupę w dowolnych ilościach i warzywa- unikaj groszku, kukurydzy i fasoli oraz owoców. Na kolację przygotuj 2 ziemniaki średniej wielkości, gotowane lub pieczone z masłem.

dzień trzeci:

Bez ograniczeń jemy zupę, owoce i warzywa (z wyjątkiem bananów i ziemniaków).

dzień czwarty:

Dziś można już jeść banany (4-6 sztuk) i pić odtłuszczone mleko oraz dużo niegazowanej wody mineralnej. Nie zapominamy o naszej ulubionej zupce.

dzień piąty:

Dziś nie jemy owoców! Natomiast nadszedł czas na mięso. Możesz zjeść ok. 200 g wołowiny, do tego pomidory – 6 świeżych przez cały dzień. Wypij też ok. 6-8 szklanek wody, aby wypłukać z organizmu kwas mlekowy. Zupę zjedz przynajmniej 2 raz w ciągu dnia.

dzień szósty:

Zupa kapuściana, wołowina i warzywa głównie zielone. Wołowinę można zastąpic chudą rybą, piersią z kurczaka czy indyka.

dzień siódmy:

Ciemny ryż lub kasza gryczana, niesłodzony sok owocowy oraz warzywa – jedz tyle, ile chcesz. A do tego przynajmniej 1 raz kapuśniak. Dużo wody niegazowanej.

Podsumowanie 7 dniowej diety kapuścianej!

Po zastosowaniu 7 dniowej diety i przestrzeganiu ściśle określonych zasad powinieneś schudnąć od 4-8kg.Wszystko oczywiście zależy od Twojego organizmu i uwarunkowań genetycznych. Dietę można stosować wiele razy lecz robić sobie przerwy minimum 24h pomiędzy cyklami.